Бізнес в стилі fun — команда EcoFactor провела майстер-клас для школярів

З сучасними дітьми про сучасне сьогодення
26 лютого наша команда EcoFactor провела майстер-клас для учнів міжнародної мережі бізнес-шкіл MINIBOSS. У цій школі діти вивчають різні сфери бізнесу, розкривають свій потенціал і створюють бізнес-проекти. Майстер-клас проводили в рамках навчальної програми. Про те, як все пройшло, реакції дітей і планах на майбутнє розповідає засновник EcoFactor — Сергій Вельчев.
У чому була ідея майстер-класу?

Сергій Вельчев
Засновник компанії EcoFactor
Основна мета заходу — не просто розповісти дітям про електромобільність і бізнес, а розкрити тему прогресивних світових тенденцій, зелених технологій і проблем екології в цілому. Я вважаю, що з дітьми потрібно говорити про це відкрито, розповідати, показувати, тому що саме вони будуть будувати наше майбутнє і піклуватися про Планету.

Хотілося показати на особистому прикладі, як з улюбленого хобі можна зробити бізнес. І не просто заради великих грошей, а за покликанням — заради драйву і великої ідеї зміни світу на краще. Думаю, що нам це вдалося — діти уважно слухали, задавали питання і пішли від нас дуже натхненними.
Якого віку були діти і скільки їх було?
До нас прийшли діти у віці від 12 до 17 років — всього близько 20 осіб разом із батьками та викладачами. Коли ми готували презентацію, врахували, що вікова категорія буде широкою, тому зробили інформацію максимально доступною для розуміння і намагалися охопити тему якнайширше.

Наприклад, розповідали про влаштування електромобілів, про те, чим вони відрізняються від автомобілів з ДВЗ, про зарядні станції і проекти EcoFactor.
Показували дітям електромобілі? Про що ще розповідали?
Так, фішка майстер-класу була в тому, що ми дали дітям можливість максимально познайомитися з предметом обговорення — електромобілями. У нашому імпровізованому «класі» стояли машини, в які можна було сісти, все помацати, вивчити. Дітям дуже сподобалося — їх було звідти не витягнути. :) Слухали мою розповідь з салонів авто.

Також водили дітей на виробництво, щоб вони подивилися, як роблять зарядні станції для електромобілів. З яких компонентів вони складаються, як їх збирають, та інше. Багатьом було цікаво помацати схеми і особисто подивитися всю «начинку».
Які питання задавали діти після майстер-класу?
Питань було дуже багато — близько півгодини на все відповідали. Питали про те, наскільки насправді екологічні електромобілі, як розвивається ринок в Україні і зарядна інфраструктура, як утилізують батареї і чи утилізують їх взагалі. Були питання і про бізнес, наприклад, про кількість проданих автомобілів, співробітників і навіть про те, скільки машин в рік ми робимо. Було дуже цікаве питання про автомобіль BMW i3, створений з матеріалів, які повністю переробляються і повторно використовуються для виробництва нових деталей, механізмів або для інших цілей. Навіть енергії при виготовленні компонентів цього автомобіля використовується на 70% менше, а всю електроенергію виробляють вітряні електростанції. Ми здивувалися, що вони знають такі тонкощі.

Навіть найменші дітки показали себе дуже добре і задавали грамотні питання. Було помітно, що їм цікава та близька ця тема.
Чи плануєте проводити такі заходи далі?
Плануємо зробити подібний майстер-клас, але вже для дітей 14-17 років. Це будет більш глибокий розбір теми і не такий загальний, тому що прийдуть діти старшого віку і тут потрібен інший підхід.

Незважаючи на те, що ми зайняті розвитком бізнесу і це займає багато часу, все одно будемо намагатися частіше проводити такі заходи. Ми хочемо донести дітям головну думку: від ваших дій наша країна і світ навколо будуть розвиватися набагато швидше і відчутніше, ніж від будь-яких політичних реформ.

З огляду на те, наскільки зараз великий вибір у сучасних дітей, важливо розуміти: бізнес повинен бути створений, перш за все, як улюблена справа. Якщо займатися тим, що подобається і що запалює кожен день, це буде приносити користь і вам, і оточуючим, і впливати на майбутнє всієї країни. Це ми показуємо на своєму прикладі, тому що саме так почалася історія EcoFactor.
Наостанок новинний сюжет про те, як пройшов захід:
Анна Наумкіна
З 2019 года автор блога EcoFactor
На питання «Пакет потрібен?» завжди відповідаю: «У мене свій» — та дістаю екоторбу з тканини. Відокремлюю сміття, не користуюся одноразовими пакетами і поміняю велосипед тільки на електромобіль. Надихаюся всім, що стосується екотехнологій і пишу про це. Головне правило, як автора: 7 разів перевір — 1 раз опублікуй.

Читайте також:

Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть будь ласка форму і ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі питання.
Ваше імя
Ваш телефон
Коментар