Що в Норвегії стимулює попит на електромобілі

І чому такого немає в Україні
Норвегія — світовий лідер з впровадження електрокарів в свій автопарк. У 2019 продажі автомобілів на електротязі склали 42% від загального числа проданих нових авто, в той час як в США і ЄС це всього 1-2%. Ми зробили переклад статті в журналі CleanTechnica і розібралися, чому невеличкій північній країні з населенням в 5,35 мільйона людей вдається стимулювати попит на електрокари.
Відповідь проста — поки інші країни розповідають про те, як електрокари допоможуть поліпшити екологію, уряд Норвегії пропонує реальні субсидії та пільги.
Ось деякі з них:

  • відсутність щорічного дорожнього податку;
  • 50% знижки на поромні переправи для електромобілів;
  • 100% або 50% знижки на паркування для електромобілів (муніципалітети самі вирішують, зробити паркування безкоштовним або все ж залишити плату);
  • доступ до автобусних смуг;зниження податку на електромобілі юридичних осіб до 40%;
  • відсутність податків на купівлю/імпорт;
  • звільнення від 25% ПДВ при купівлі.


До 2019 року також вводилися різні послаблення:

  • з 2000 до 2018 року податок на електромобілі юридичних осіб був знижений на 50%;
  • безкоштовна муніципальна парковка з 1999 по 2017 рік;
  • в 2016 році муніципалітетам дозволили обмежувати електрокарам доступ до автобусних смуг, за винятком тих машин, які везуть два чи більше пасажирів.
Лідери продажу в Норвегії
Унні Берге, керівник відділу зв'язку з громадськістю Норвезької асоціації електромобілів, відповіла на кілька запитань для CleanTechnica про підтримку автомобілів на електричній тязі.
- Чому норвезький уряд вирішив стимулювати поширення транспортних засобів з нульовим рівнем викидів CO2 в атмосферу?
Для того щоб виконати свої зобов'язання по кліматичній угоді. Для цього Норвегія активізує перехід на електромобілі, оподатковує забруднення навколишнього середовища і пропонує екологічні рішення.
- Чому норвезький парламент ухвалив, що до 2025 року всі нові продані автомобілі повинні мати нульову емісію?
Щоб прискорити перехід від споживання викопного палива на поновлювані джерела енергії, що входить в зобов'язання Норвегії по кліматичній угоді. Збільшення електричного автопарку допоможе прийти до цього швидше.
- Який відсоток автомобілів в Норвегії в даний час є повністю електричним або гібридним?
З 31 грудня 2019 року частка ринку з продажу електричних автомобілів склала 42,2% від усіх проданих нових авто. Незабаром 10% від загального парку легкових автомобілів буде повністю складатися з електромобілів.
- Велику частину електроенергії країна отримує з відновлюваних джерел. Чи є у Норвегії плани повністю перейти на чисту, поновлювану енергію і електромобілі?
Виробництво електроенергії в Норвегії вже поновлюване. Норвезький парламент вирішив, що в 2025 році все нові автомобілі будуть мати нульову емісію. Таким чином, у нас весь парк легкових автомобілів буде працювати на поновлюваних джерелах енергії.
Анна Наумкіна
З 2019 года автор блога EcoFactor
На питання «Пакет потрібен?» завжди відповідаю: «У мене свій» — та дістаю екоторбу з тканини. Відокремлюю сміття, не користуюся одноразовими пакетами і поміняю велосипед тільки на електромобіль. Надихаюся всім, що стосується екотехнологій і пишу про це. Головне правило, як автора: 7 разів перевір — 1 раз опублікуй.

Читайте також:

Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть будь ласка форму і ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі питання.
Ваше імя
Ваш телефон
Коментар