Одеса за чесну владу і чисте повітря — флешмоб проти демонтажу зарядних станцій для електромобілів

Флешмоб проти демонтажу зарядних станцій для електромобілів
19 грудня члени еко-спільноти електромобілів #OdessaElectrocars за підтримки української громадськості провели акцію-флешмоб «#Чесна влада = чисте Повітря!». Мета акції донести до місцевої влади прості вимоги: усунути корупцію, закріпити в законодавстві прозорі умови для розвитку інфраструктури для електромобілів і дати можливість дихати чистим, не загазованим повітрям.

До учасників флешмобу приєднався депутат Верховної Ради — Артем Дмитрук, який також виступає за те, щоб в Одесі з'явилась нормальна інфраструктура для електромобілів і не було свавілля з боку чиновників.

Нагадаємо, з чого все почалося

Одеська мерія оголосила про масовий демонтаж зарядних станцій до 18 січня 2020 року — на багатьох зарядних станціях Київського району міста наклеїли розпорядження. Такі приписи з'явилися навіть на відключених і особистих станціях, які розташовані біля житлових будинків. А щоб все виглядало законно, їх позначили «об'єктами вуличної торгівлі», встановлення яких повинно бути попередньо погоджене з мерією. Якщо не має договору з управлінням торгівлі та паспорта прив'язки — такий об'єкт демонтують.
Користувачі електромобілів і члени еко-суспільства, які постійно змушені покращувати інфраструктуру для електромобілів без підтримки влади, були обурені таким рішенням. Вирішили звернутись в мерію і особисто поговорити з владою. Це дало результат: був оголошений мораторій на демонтаж зарядних станцій до 1 березня 2020 року, а влада пообіцяла розробити регламент, який врегулює питання.

З цієї ситуації громадський активіст Анатолій Кавун дав свої коментарі в прямому ефірі студії Центру захисту українців:

Що буде далі

Співзасновник компанії EcoFactor Charge, Сергій Вельчев, написав у своєму Facebook: «На сьогодні ми маємо діалог з міською владою і пошук варіантів правильного врегулювання положень стосовно існуючих зарядних станції, а також надіємось на формування плану і стратегії сталого розвитку електромобілоності у місті Одеса, де зарядна інфраструктура є одним із важливих викликів сьогодення.»

Поки вдалося домогтися мораторію на демонтаж і є велика надія на те, що для електромобілів розроблять чіткий регламент по установці зарядних станцій та покращенню інфраструктури. Наступна зустріч з владою призначена на 24.01.2020. Слідкуйте за новинами на цій сторінці!
Анна Наумкіна
З 2019 года автор блога EcoFactor
На питання «Пакет потрібен?» завжди відповідаю: «У мене свій» — та дістаю екоторбу з тканини. Відокремлюю сміття, не користуюся одноразовими пакетами і поміняю велосипед тільки на електромобіль. Надихаюся всім, що стосується екотехнологій і пишу про це. Головне правило, як автора: 7 разів перевір — 1 раз опублікуй.

Читайте також:

Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть будь ласка форму і ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі питання.
Ваше імя
Ваш телефон
Коментар