Понад 40 мільйонів лікарів з усього світу вимагають відновлення екології після пандемії Covid-19

А точніше — хоча б зберегти те, що природним чином відновилося під час карантину

26 травня 2020 року понад 350 організацій, які представляють більше 40 мільйонів лікарів, медсестер, та інших медичних працівників з 90 країн, написали лідерам «Великої двадцятки» відкритий лист з проханням серйозно зайнятися відновленням екології в світі. — Про це пише британське видання The Guardian.

40 мільйонів — це майже половина всієї робочої сили в області світової охорони здоров'я. Лист розіслали лідерам G20 та їх медичним консультантам, в тому числі Борису Джонсону, Ангелі Меркель, Сі Цзіньпіну, Володимиру Путіну, Джейраху Болсонаро і Дональду Трампу.

Про що йдеться в листі

Головна думка, яку хотіли передати лідерам G20, полягає в тому, що вчені і політики повинні приділити пріоритетну увагу системі охорони здоров'я, чистоті повітря, води, стабільному клімату. Це повинно бути виражено в пакетах економічних стимулів, які допоможуть уникнути багатьох криз в майбутньому.

Основний наголос зроблено на те, що ящо держава зменшить субсидії на викопне паливо і перемістить свої сили на стимулювання виробництва чистої відновлюваної енергії — повітря і вода стануть чистішими, зменшаться викиди парникових газів, а це, в свою чергу, вплине на розвиток економіки. При таких активних кроках і фінансових вливаннях, приріст ВВП може дійти до 100 трильйонів доларів вже за наступні три десятиріччя (до 2050 року).

Медичні працівники назвали забруднення повітря однією з головних причин стрімкого поширення Covid-19 по всьому світу. Пандемія показала, наскільки ослаблений і вразливий людський організм. А дослідження підтвердили, що погана екологічна обстановка в регіонах сприяє погіршенню симптомів захворювання і підвищенню рівня смертності.

«Активний рух транспорту, неефективне використання енергії в житлових будинках, робота електростанцій, що працюють на вугіллі, методи ведення сільського господарства, спалювання величезним обсягів твердих побутових відходів — все це стало причиною сильного забруднення повітря і погіршення здоров'я людей. Через погану атмосферу збільшився ризик розвитку і важкість лікування пневмоній, астми, інсультів, хвороб серця, легенів. Щорічно це стає причиною семи мільйонів передчасних смертей і збільшення навантаження на систему охорони здоров'я ».

Витяг з листа
Також в листі приводяться результати досліджень. Одне з них показало, що завдяки ізоляції людей на карантині, обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу зменшилися на 17%. Однак після того, як відновиться життєдіяльність, знову буде різке забруднення атмосфери, яке перекриє всі попередні показники.

Щоб цього не сталося, потрібно встановити більш жорсткі умови для галузей, які залежать від викопного палива (авіація, транспорт з ДВЗ), і вкладати більше коштів в інфраструктуру, яка скорочує викиди парникових газів (зарядні станції для електромобілів, велосипедні доріжки). Відповідно до недавнього дослідження Оксфордського університету — ці заходи дозволили б створити велику кількість робочих місць і отримати більш високу віддачу від інвестицій, ніж повернення до звичної бізнес-моделі, яка була до карантину.

Медичні працівники, які боролися і продовжують боротися за життя людей під час пандемії Covid-19, бояться, що разом зі скасуванням карантинних заходів світ відновить свою нездорову практику і не засвоїть уроків.
«Covid-19 змусив світ зробити паузу і підвести підсумки, надавши нам унікальну можливість внести зміни, які принесуть користь планеті і всім людям на ній. Зміна клімату — це серйозна загроза здоров'ю населення всього світу. Ми закликаємо уряди зробити все можливе, щоб рівень забруднення не повернувся до попередніх показників. В нормальному кліматі наші діти й онуки зможуть вирости здоровими. Тільки інвестуючи в охорону здоров'я і навколишнє середовище ми зможемо створити стійке майбутнє.»

Аннет Кеннеді, президент Міжнародної ради медсестер
Цей лист — один з останніх в серії відкритих листів, які закликають політиків, економістів і інвесторів до зеленого відновлення. Його підписали: Всесвітня медична асоціація, Міжнародна рада медсестер, Федерація медсестер і акушерок Співдружності, Всесвітня організація сімейних лікарів та Всесвітня федерація асоціацій громадської охорони здоров'я, а також тисячі окремих фахівців в області охорони здоров'я. У відкритому доступі знаходиться повний список всіх тих, хто підписався.

Наш висновок

«Природа настільки очистилася під час карантину, що ...» — і далі вставляєте, що завгодно. Наприклад, про те, як вулиці заполонили стада диких кіз, слони пробралися на плантації винограду і вели себе, як п'яні гуляки, або дельфіни плавають в водах каналів Венеції. Ця фраза-мем наприкінці ізоляції викликає не наснагу, а лише роздратування. Однак прогрес дійсно є. Досить подивитися на знімки з супутника, щоб побачити, наскільки очистилося повітря над Китаєм, і прочитати дослідження, в яких наводяться реальні цифри зменшення вуглецевого сліду.

Дуже хочеться не тільки не упустити цей прогрес, але ще і поліпшити його. Ми сподіваємося, що лідери G20 прислухаються до медпрацівників, і світ буде поступово переходити від споживання і забруднення — до поновлюваних джерел енергії, переробки сміття, створення інфраструктури для електромобілів і велосипедів, та інших екологічних заходів.

Анна Наумкіна
З 2019 года автор блога EcoFactor
На питання «Пакет потрібен?» завжди відповідаю: «У мене свій» — та дістаю екоторбу з тканини. Відокремлюю сміття, не користуюся одноразовими пакетами і поміняю велосипед тільки на електромобіль. Надихаюся всім, що стосується екотехнологій і пишу про це. Головне правило, як автора: 7 разів перевір — 1 раз опублікуй.

Читайте також:

Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть будь ласка форму і ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі питання.
Ваше імя
Ваш телефон
Коментар