Більше свободи електрокарам: у 2020 році власники зелених номерів отримають нові можливості

Окремі паркомісця і вільний доступ до зарядки
11 липня 2019 року Верховна Рада прийняла новий закон про створення інфраструктури зарядних станцій для електромобілів, а з 1 січня 2020 року він почав діяти. Ми зробили компактну вижимку з великого тексту про проект закону і розповідаємо: що дає це впровадження, як відіб'ється на житті водіїв електрокарів і чого варто боятися автомобілям з ДВЗ.

Що означає

Закон про зелені номери дає право автомобілям на електротязі користуватися окремими місцями для паркування та вільним доступом до станцій зарядки. Якщо на паркомісці для електрокара або біля зарядної станції буде припаркований автомобіль з ДВЗ (двигуном внутрішнього згоряння) — його водій буде оштрафований на суму від 340 до 510 гривень, а транспортний засіб може бути евакуйований.

Гібридні автомобілі також відносяться до електромобілів і можуть користуватися тими ж правами, але зелені номерні знаки їм видавати не будуть.

Новий закон почав діяти з 1 січня 2020 року. На оснащення електрокарів номерами з зеленими літерами, обладнання паркувальних місць розміткою і спеціальними дорожніми знаками — різним міністерствам виділено 6 місяців, починаючи з дня офіційної публікації документа. З 9 лютого 2020 року ця робота повинна бути повністю проведена.

Що дає

Головне — закон усуває конфлікти між водіями авто з ДВЗ і водіями електрокарів. Першим буде простіше ідентифікувати електромобіль серед інших автомобілів, а другі зможуть офіційно заявляти про свої права і безперешкодно користуватися місцем біля зарядної станції.

У держави інтереси екологічні та економічні:
  1. поліпшити умови для водіїв електрокарів і збільшити їх кількість на дорогах;
  2. активізувати використання зарядних станцій і заохотити їх розробку і повсюдне впровадження;
  3. зменшити залежність України від імпортованого автомобільного палива;
  4. знизити викиди вуглекислого газу і шкідливих вихлопів в атмосферу.

Пам'ятка: що робити, якщо

Ви водій електрокара
  • отримати номери з зеленими літерами (за бажанням);
  • шукати на парковці ділянку із зеленою розміткою і відповідним знаком — це спеціально відведене паркомісце для електрокарів;
  • вільно користуватися місцем близько зарядної станції і заряджати акумулятор протягом будь-якого потрібного часу;
  • викликати дорожню поліцію або звернутися до інспектора з паркування, якщо ваше законне місце зайнято водієм автомобіля з ДВЗ.
Ви водій автомобіля з ДВЗ
  • бути уважними, помічати відведені під електрокари місця на парковці і біля зарядних станцій, не ставити там своє авто;
  • в разі порушення закону бути готовим заплатити штраф.
Анна Наумкіна
З 2019 года автор блога EcoFactor
На питання «Пакет потрібен?» завжди відповідаю: «У мене свій» — та дістаю екоторбу з тканини. Відокремлюю сміття, не користуюся одноразовими пакетами і поміняю велосипед тільки на електромобіль. Надихаюся всім, що стосується екотехнологій і пишу про це. Головне правило, як автора: 7 разів перевір — 1 раз опублікуй.

Читайте також:

Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
Зацікавлені в придбанні електромобіля?
Заповніть будь ласка форму і ми зв'яжемося з вами і з задоволенням відповімо на всі питання.
Ваше імя
Ваш телефон
Коментар