Car interior disinfection: how and why to do it
Blog

Car interior disinfection: how and why to do it

Date:17.04.2020

Інструкція для автовласників

Content:

Салон автомобіля — це замкнутий простір, в якому віруси почувають себе так само комфортно, як в тісній квартирі. Тому дезінфекція, особливо в умовах пандемії і після карантину, — обов’язкова процедура на кожен день, яка допоможе захистити вас і ваших пасажирів від зараження і поліпшить мікроклімат в салоні. Розповідаємо, як зробити дезінфекцію автомобіля самостійно, які зони обробляти і що за засоби вам знадобляться.

Чому потрібно дезінфікувати салон авто

Американська компанія з прокату автомобілів CarRantals провела дослідження, в якому взяли участь 1000 автовласників.

Результати наступні:

  • прибирають салон автомобіля 1 раз в рік — 32% водіїв;
  • не проводять прибирання салону взагалі — 12% водіїв.

Це означає, що практично половина опитаних ігнорує чистоту в своєму авто і щодня сідає за кермо, де проживає і множиться близько 700 штамів бактерій. Таке нехтування елементарними санітарними нормами небезпечно не тільки в умовах пандемії, але і при стабільній епідеміологічній ситуації.

Бактерії потрапляють в салон автомобіля через одяг, руки (заїхали на АЗС, взяли в руки заправний пістолет — на долонях вже готовий розсип хвороботворних мікроорганізмів), а також інших пасажирів та їжу. Розлитий сік, крихти від макбургера або картоплі фрі — все це є відмінним живильним середовищем для бактерій. В результаті весь автомобіль зсередини стає таким же брудним, як сидіння унітазу.

Компанія CarRantals провела дослідження і перевірила, скільки бактерій (КУО — колонієутворюючих організмів) знаходиться на робочих поверхнях салону транспортних засобів. Найулюбленішим для бактерій місцем стало кермо — на ньому було виявлено 629 КУО на 1 см2:

  • це в 6 разів брудніше екрану смартфона;
  • в 4 рази брудніше сидіння унітазу в громадському туалеті;
  • в 2 рази брудніше, ніж кнопки ліфта у житловому будинку.

Окрім керма висока концентрація бактерій виявлена на внутрішній дверній ручці, ременях безпеки, підстаканнику, ручці перемикання передач, приладовій панелі, підлокітниках, регуляторі сидінь, тощо.

Не всі бактерії небезпечні, але серед них є, наприклад стафілокок, який стає причиною дерматологічних захворювань, отруєнь і синдрому токсичного шоку. І це не кажучи вже про Covid-19, який чудово відчуває себе на пластикових і металевих поверхнях, де живе до 72 годин.

Як проводити дезінфекцію автомобіля

Які засоби можна використовувати

Підбирати засіб для дезінфекції автомобіля потрібно виходячи з того, які матеріали використані в салоні. Найбезпечніші і найбільш ефективні — спиртовмісні розчини, в яких спирту не менше 60%. Але такі засоби краще не використовувати для обробки шкіри. Для шкіряних деталей підійде мильний розчин (мило+вода) — цей засіб допоможе видалити бактерії з поверхонь, але при цьому не зашкодить матеріалам. Тільки простежте, щоб мильної піни було багато.

Поверхні добре очищує спеціальна автомобільна мікрофібра або універсальна мікрофібра. Нею ви точно нічого не подряпаєте.

Обраний розчин для обробки можна налити в пляшку з пульверизатором і розбризкувати його на поверхні. Це значно прискорить процес.

Що обробляти

Обробка автомобіля починається з «гарячих точок»:

  • керма;
  • ременів безпеки;
  • приладової панелі;
  • набалдашника ручки перемикання передач;
  • дверних ручок;
  • дверних кишень;
  • регулятора сидінь;
  • підголівників;
  • вентиляційних отворів.

Дезінфекцію потрібно проводити в одноразових медичних або господарських рукавичках, а руки обробляти санітайзером: до і після процедури.

Коли і як часто

Вологе легке прибирання в салоні потрібно проводити 1 раз в день — перед тим, як поставити машину в гараж, або залишити на парковці. Повну обробку автомобіля від вірусів потрібно проводити 1 раз на тиждень: повністю чистити салон і мити машину зовні. Якщо в авто щодня доводиться перевозити людей, то очищення потрібно проводити частіше. Наприклад, дезінфекцію таксі в умовах пандемії треба здійснювати щодня в повному обсязі.

Послідовність дій

  • Обробіть руки антисептиком і надіньте гумові рукавички.
  • Приберіть все сміття з салону: упаковки з-під їжі, порожні стаканчики, використані серветки, тощо.
  • Вимочіть мікрофібру у миючому розчині або розбризкайте його на оброблювані ділянки з пульверизатора і протріть всі «гарячі точки» — зони, яких найчастіше торкаєтеся ви і ваші пасажири, а також не забудьте обробити ключі від автомобіля.
  • Провітріть салон, відкривши всі вікна і двері.

Після проведення дезінфекції в салоні автомобіля потрібно зняти рукавички і знову протерти руки антисептиком. Рукавички та мікрофібру можна викинути в загальну урну.

Дезінфекція — обов’язкова не тільки під час пандемії

Коли почався карантин, одразу з’явилися рекомендації медиків про те, що потрібно обов’язково дезінфікувати свої транспортні засоби і брати паливний шланг або зарядний кабель тільки в рукавичках. Але це актуально і в звичайний час. Прибирати свій автомобіль зсередини і зовні потрібно не раз на рік, а хоча б раз на тиждень, а профілактичне прибирання проводити кожен день.

About the author

EcoFactor Team