• Головна
  • Блог ECOFACTOR
  • Як стати оператором зарядної станції від ECOFACTOR для зарядки електромобілів.
Як стати оператором зарядної станції від ECOFACTOR для зарядки електромобілів.
Електрогід

Як стати оператором зарядної станції від ECOFACTOR для зарядки електромобілів.

Автор:ECOFACTOR
Дата:06.03.2023

Зарядну станцію може поставити абсолютно кожен, хто має бажання розпочати свій бізнес. Також це можуть бути різні компанії: ОСББ, заводи, магазини, АЗК, будівельні компанії, власники паркування, кафе чи готелів тощо.

Зміст:

Зарядну станцію може поставити абсолютно кожен, хто має бажання розпочати свій бізнес. Також це можуть бути різні компанії: ОСББ, заводи, магазини, АЗК, будівельні компанії, власники паркування, кафе чи готелів тощо.

Що потрібно для того, щоб встановити зарядну станцію та отримувати пасивний дохід?

1.При відкритті бізнесу неодмінно виникає питання, яку ж форму організації бізнесу вибрати. Є декілька варіантів: зареєструвати фізичну особу підприємця (тобто ФОП) або ж віддати перевагу юридичній особі — наприклад, товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Відкриття ФОП є відносно простою процедурою для початку ведення бізнесу. 

Покрокова інструкція Як відкрити ФОП у “Дії”.

Насамперед потрібен електронний підпис (кваліфікований електронний підпис). З її допомогою потрібно авторизуватись/зареєструватися у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.

Далі слід заповнити онлайн-форму отримання послуги. Пізніше її буде перевірено та автоматично відправлено до ЄДР для проведення державної реєстрації в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

Як стати оператором зарядної станції від ECOFACTOR для зарядки електромобілів.

Наступний крок – вибір системи оподаткування (загальна чи спрощена). Відповідні позначки слід подати у заяві про державну реєстрацію. Воно автоматично буде направлено до податкової за місцем реєстрації або провадження господарської діяльності. Оберіть види економічної діяльності.

Як стати оператором зарядної станції від ECOFACTOR для зарядки електромобілів.

Статус надісланої заяви можна буде пізніше перевірити у кабінеті громадянина. Повідомлення про реєстрацію українця як ФОП з’явиться в кабінеті та електронною поштою. А потім запис з’явиться у Єдиному державному реєстрі.

Далі протягом двох робочих днів можна отримати витяг з реєстру в кабінеті громадянина або в ЄДР за кодом доступу (він надійде на пошту). Виписка має юридичну силу — її можна роздрукувати та використовувати як будь-який інший документ.

2.  Вкрай важливе питання: де саме встановити зарядну станцію? Від вибору локації залежить успіх і швидкість окупності вашого бізнесу. 

Бізнес-центр, житловий комплекс, парк, кафе, готель, де авто можна залишити як на ніч, так і на кілька годин –  для таких локацій підійде зарядна станція АС. Вона має можливість заряджати від 1 до 3 електромобілів одночасно та потребує потужності від 22 до 44 кВт. 

Вибір локації на дорогах місцевого сполучення (наприклад, заміські АЗК) будуть вірним рішенням для встановлення зарядних станцій DC, що потребують потужності від 60 кВт.  Такі станції заряджають електромобіль постійним струмом за короткий проміжок часу та дають можливість вільно подорожувати країною. 

В будь-якому випадку, до вашої зарядної станції має бути зручний доступ електромобіля та паркувальні місця згідно кількості портів на ній. Якщо портів більше трьох, паркувальні місця мають бути розташовані з двох сторін для зручного розміщення електромобілів.

Якщо ви маєте локацію, де треба підключення підвищеної потужності, в такому випадку потрібно узгодження з ДТЕК або постачальником електрики.

Подаємо документи до міськслужби або іншої обслуговуючої компанії:

– паспорт;

– документи, що підтверджують право власності на ділянку або договір оренди.;

– план електропроводки в приміщенні.

3. Замовити зарядну станцію можна онлайн на нашому сайті ECOFACTOR. Зарядна станція підключається до трьохфазної мережі з виділеним автоматом на лічильнику і з силою струму не менше 32А, але не вимагає додаткових захисних запобіжників, бо все це вже вмонтовано у сам корпус зарядної станції. 

Не варто забувати, що проводити роботи з високовольтними мережами повинні професіонали – монтажники з міськелектрослужби чи іншої обслуговуючої компанії, які мають відповідні сертифікати. 

4. Підключіть станцію до єдиної платформи управління зарядними станціями ECOFACTOR NETWORK.

Платформа ECOFACTOR NETWORK призначена для управління «розумними» зарядними станціями, які підтримують протокол OCPP. В особистому кабінеті ОПЕРАТОРА ECOFACTOR NETWORK ви зможете керувати зарядною станцією, формувати звіти про кількість зарядок, заряджених кВт та встановлювати персональні тарифи для клієнтів. 

Ми поєднуємо водіїв, власників локацій та зарядних станцій і створюємо для них додаткові джерела доходів.

Наразі, і Уряд приймає нові законопроекти, які стимулюють громадян підтримувати розвиток зарядної інфраструктури. Вже ухвалено та направлено на підпис Президенту Проект Закону “Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів

Про автора

ECOFACTOR