
Історія створення: Зарядні станції ECOFACTOR
Одна зустріч часом виростає в наймасштабніші проекти. Так і сталося з розвитком мережі зарядних станцій ECOFACTOR.
Зміст:
На початку розвитку компанії в 2015 році кількість зарядок для електричних транспортних засобів становила близько 30-40 штук по всій країні. Одеса мала лише одну-дві такі громадські станції, де можна було зарядити електромобіль. І розвиток був повільним, в той час, як електромобілі поступово все більше з’являлися в країні.
Саме на такий рідкісній зарядній станції влітку 2016 року Сергій Вельчев познайомився з Володимиром Реверою. Розбалакались. На хвилі обговорення проблеми зарядки електрокарів, прийшли до висновку, що лише змінюючи щось самостійно можна зрушити ситуацію з місця. Результатом тривалих розробок, вивчення матеріалів, технологій і дозволів, стала поява першого прототипу станції зарядки постійного струму восени 2016 року в Одесі.
Зарядка постійного струму
Враховуючи регулярні складнощі з джерелом постійного струму, необхідно було пристосовуватися до особливостей мереж в Україні. Ми розуміли, що не завжди існує можливість підключення потужної електроенергії. Почали знову працювати над новим проектом.
І влітку 2017 року на виставці ECOFACTOR представив першу мобільну станцію змінного струму. Практично відразу з’явилися і замовлення.

Так всі почули про першого національного виробника станцій ChadeMo. Старт виявився вдалим. Переваги було видно відразу:
- зарядка в зручний час з різними варіантами авторизації;
- використання передових технологій у виробництві;
- дворівнева система герметизації;
- надійний захист від несприятливих погодних умов;
- антивандальний захист;
- тривале застосування;
- гарантійний та післягарантійний сервіс.
До кінця 2017 ECOFACTOR вже активно продавав мобільні зарядки і представив стаціонарну зарядну станцію змінного струму. В 2018 році в Одесі вперше була встановлена фірмова точка для зарядки електромобілів.
«Коли ми починали займатися зарядної інфраструктурою, то в першу чергу ми бачили себе інженерною компанією, яка повинна виробляти «хард», а сервісні і софтові компанії будуть нашими партнерами і клієнтами.

B2B на початку було не дуже активно і ми вирішили, що треба ставати сервісної B2C компанією. Сфокусувалися на додатки і SaaS платформі, яка дозволяє управляти зарядної інфраструктурою», – говорить Сергій Вельчев.
Розвиток пішов в рази активніше і в 2020 році компанію ECOFACTOR назвали найдинамічнішим провайдером зарядних станцій. Їм вдалося встановити 425 AC (+ 28,6%) станцій і 52 DC (5100%) пунктів для зарядки електромобілів.
«Зараз ми бачимо себе партнером, який розробив і виробляє широку лінійку зарядних станції різної потужності і надаємо софт, як сервіс для управління зарядними станціями. І нашою SaaS платформою користуються 160 партнерів операторів», – зазначає Сергій.

На 2022 рік активно розвивається платформа SaaS і підключаються інвестори. Фірмовим додатком користується понад 51 000 користувачів. За час існування зарядних станцій ECOFACTOR було проведено понад 2 млн годин зарядки і 4 млн транзакцій. Компанія співпрацює з такими великими мережами, як TOKA і IONITI.

Єршова Олександра
Журналіст автомобільних видань з досвідом роботи більше 10 років, активний учасник європейського електромобільного руху. Вважає, що технології можуть працювати на користь екології.