Автобуси FlixBus тепер їздять на сонячній енергії
Блог

Автобуси FlixBus тепер їздять на сонячній енергії

Автор:EcoFactor Team
Дата:17.02.2020

Важлива новина для тих, хто хоче подорожувати екологічно

Зміст:

Поки Китай заповнює світовий автопарк електробусами, німецька транспортна компанія FlixBus вирішила вдосконалити свої автобуси сонячними панелями. Першим став транспорт, який курсує міжнародним маршрутом «Дортмунд — Лондон». 600 кілометрів шляху пасажири долають частково на дизельному паливі, а частково — на сонячній енергії. Аналізуємо, що дає така інновація та чи є сенс ставити такі панелі на інші автобуси.

Нова технологія в цифрах

Маршрут з німецького міста Дортмунд до Лондона — це 607 кілометрів або 7,5 годин шляху. За цей час великі пасажирські автобуси витрачають близько 170 літрів дизельного палива. Це відстань приблизно таке ж, як з Харкова до Миколаєва або до Одеси.

Щоб зменшити витрати палива і викиди CO2, на дах автобусів встановили гнучкі сонячні панелі. Вони розроблені британською компанією TRAILAR, яка застосовує такі панелі на вантажівках і автомобілях служби доставки. Автобуси FlixBus стали першим пасажирським транспортом в світі з такою технологією.

Сонячна енергія живить акумулятор, звільняючи генератор від допомоги ДВС, що знижує витрати дизельного палива і економить приблизно 10 літрів за весь маршрут: кожні 100 кілометрів витрати були на 1,7 літри менше, ніж зазвичай. Це, відповідно, допомагає зменшити викиди CO2. Очікується, що навесні і влітку ці цифри будуть набагато вище.

Сонячна енергія витрачається не тільки на зарядку акумулятора, але і на постачання енергією всієї електроніки, яка є в автобусі: телевізорів, кондиціонерів, Wi-Fi, USB-портів, розеток. Тепер все, чим користуються пасажири по час поїздки, працює на енергії сонця.

Цікавий факт

По дорозі з Дортмунда в Лондон пасажирські автобуси проїжджають під протокою Ла-Манш через унікальний підземний залізничний тунель довжиною 39 км. Автобуси в’їжджають в вагони на території Франції, 35 хвилин їдуть по тунелю і виїжджають вже на території Великобританії.

Які плюси і мінуси технології

Компанія TRAILAR вже обладнала сонячними батареями 15 вантажівок, які перевозять вантажі по Європі. З’ясувалося, що нова система швидко себе окупає: заощаджує 5% палива і скорочує викиди CO2 до 4 тонн на рік. З автобусами повинно бути точно так же.

На тлі того, що Єврокомісія поставила за мету скоротити викиди парникових газів мінімум на 40% вже до 2030 року — це суттєвий крок до того, щоб Європа змогла виконати вимоги Паризького кліматичної угоди.

Але є важливий нюанс — ефективність роботи сонячних батарей безпосередньо залежить від пори року. Наприклад, взимку вони будуть виробляти мінімальну кількість енергії, і витрата дизельного палива будуть практично незмінними. Влітку ефективність роботи батарей буде максимальною. Тому такі автобуси вже з квітня місяця будуть їздити набагато частіше.

Наш висновок

Сонячні панелі — перехідний варіант. Він допоможе знизити викиди CO2 в атмосферу і заощадити обсяги споживаного палива до тих пір, поки Європа остаточно не перейде на електробуси, які їздять цілий рік, незалежно від погоди.

Можливо, з часом результати будуть більш вражаючими. Потрібно дочекатися літа, коли буде багато сонця, і батареї почнуть працювати максимально ефективно. А поки ми будемо стежити за звітами компаній і розповімо про них вам.

Про автора

EcoFactor Team